Wyszukiwarka


Logowanie


Zarejestruj się

Fungicydy do zbóż jarych

Jeśli posialiśmy zboża jare to na pewno obserwujemy je teraz i zastanawiamy się czy nie trzeba będzie sięgnąć po fungicydy? Niestety szanse są na to bardzo duże, dlatego trzeba się przygotować.

Może nie będzie takiej potrzeby, ale jeśli będzie to byłoby dobrze mieć już wcześniej kupiony fungicyd, który będzie skutecznie działał. To ma ogromne znaczenie, w jakim czasie będziemy się za to wszystko zabierać. Im wcześniej i skuteczniej tym lepszy będzie efekt końcowy. To, dlatego musimy się bardzo spieszyć i wybierać takie środki chemiczne, które uważane są za najlepsze. W ten sposób wiemy, że na pewno kupiliśmy coś, co działa. Na przykładzie jęczmienia jarego będzie widać, jakie choroby atakują takie rośliny. Może to być rdza jęczmienna albo mączniak prawdziwych zbóż i traw. Jeśli widzimy, że jest coś takiego na naszych uprawach to nie można długo czekać.
pole-33 (5)

Zastosowanie fungicydów do walki z chorobami

Stosujemy taką ilość, jaką polecił nam producent. Dawka zalecana do jednorazowego zastosowania nie powinna przekraczać jednego litra na hektar. Rozpuszcza się tę zawiesiną w dwustu lub trzystu litrach wody. To wystarczająco dużo żeby trafił środek tam gdzie trzeba i poradził sobie z chorobami, jakie jęczmień czy inne zboża atakuje.

ppole-03
W przypadku jęczmienia nie stosuje się tego więcej niż dwa razy na sezon, a okres pomiędzy pierwszym i drugim opryskiem wynosi od dwudziestu jeden do trzydziestu dwóch dni. Jeśli chodzi o zbiory plonów to w przypadku fungicydów i jęczmienia jest to aż czterdzieści pięć dni. Trzeba o tym pamiętać. Więcej informacji o tym, jakie środki chemiczne stosować i kiedy możemy znaleźć na stronie fungicyd zboża jare. Im więcej wiemy o takich zabiegach tym lepiej dla naszych upraw. To, dlatego trzeba zajrzeć na tę stronę i wszystkiego się dowiedzieć. Prowadzenie gospodarstwa rolnego wymaga sporej wiedzy i trzeba często się dokształcać, bo wiele się w tym wszystkim zmienia. Musimy wiedzieć, co należy zastosować i w jakiej konkretnie ilości.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze!