Wyszukiwarka


Logowanie


Zarejestruj się

Informacje na temat zwalczania pluskiew domowych

Jednym ze szkodników, które czasami występują w naszych domach, są pluskwy domowe. Warto poznać najważniejsze informacje na temat tych szkodników, a także poznać metody na ich zwalczenie. Pluskwy domowe są płaskie i bardzo wytrzymałe, co sprawia, że zmiażdżenie ich jest prawie niemożliwe. Poruszają się także bardzo szybko, bo około 3 cm na sekundę. Żywią się krwią człowieka, a że polują głównie w nocy to dość trudno je wytropić i wyeliminować. Pluskwa domowa przenosi wiele różnych chorób, wśród których wymienić należy między innymi gronkowiec złocisty, zespół wstrząsu toksycznego czy też zapalenie szpiku kostnego. Najgorszą informacją jest fakt, że choroby przenoszone przez pluskwy są odporne na niektóre antybiotyki.

Skąd się biorą pluskwy?


Pluskwa domowa ma długość około 4 do 6 milimetrów oraz szerokość około 3 milimetrów. Posiada bardzo wyostrzone zmysły, co powoduje, że doskonale radzi sobie w nocy i jest dość trudna do wytropienia. Posiada bardzo spłaszczone ciało, co powoduje, że dość trudno je zmiażdżyć. Dzięki faktowi posiadania czułek bez większego problemu pluskwa domowa znajduje swojego żywiciela po zapachu krwi. Co ciekawe posiadają stopy zakończone pazurami, co pozwala na poruszanie się po krzywiznach i nierównych powierzchniach. W przypadku gdy pluskwa nie może znaleźć żywiciela, jest w stanie zapaść w sen nawet na 12 miesięcy.

Gdzie żerują pluskwy?

dezynsekcja Warszawa

Pluskwa domowa najczęściej występuje w spojeniach łóżek, tapczanów, pod ramami obrazów, w zasłonach, żaluzjach i innych podobnych miejscach. Tym, co pomaga znaleźć pluskwy, jest fakt, że w razie rozdrażnienia produkują płyn, którego zapach przypomina gnijące maliny. W przypadku podejrzenia występowania pluskiew w naszym domu warto sprawdzić wszystkie z tych miejsc.

Zwalczanie pluskiew


Istnieje wiele metod na pozbycie się tych szkodników. Oczywiście najbardziej skuteczne są te oferowane przez profesjonalne firmy oferujące dezynfekcję, jednak można także skorzystać także z metod domowych. Poniżej prezentujemy kilka najciekawszych i zarazem najskuteczniejszych metod na pozbycie się pluskiew.
- Co 7-9 dni trzeba podejrzane miejsca nasmarować mieszaniną nafty i masy rtęciowej bądź też spirytusem denaturowanym.
- Narzuty, zasłony itp. należy wyprać w wysokiej temperaturze, a całe mieszkanie bardzo dokładnie odkurzyć.
- Jeśli istnieje taka możliwość, należy zdjąć listwy przypodłogowe i dokładnie posprzątać.
- Należy uszczelnić wszelkie szpary w mieszkaniu.
- Mielony kminek ma właściwości przeciwbakteryjne, co powoduje, że pluskwy wyprowadzają się z danego miejsca.
- Goździki mają odstraszające właściwości, które wspomagają inne działania.

Jak widać działań poza dezynfekcją, jest całkiem sporo, więc zanim sięgnie się po chemię, warto spróbować metod naturalnych.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze!