Wyszukiwarka


Logowanie


Zarejestruj się

Podkłady pod panele o niskim oporze cieplnym

Używanie ogrzewania podłogowego w różnych pomieszczeniach jest w dzisiejszych czasach niesamowicie popularne. Wobec powyższego musimy wiedzieć, że dobrze jest odpowiednio dobrać podkłady pod panele, by ciepło z ogrzewania prawidłowo przedostawało się do górnych warstw, ponieważ  innym przypadku całość będzie grzać nieefektywnie. Sprawdźmy jak dobrać odpowiednie podkłady.

Zasadniczo konstrukcja ogrzewania podłogowego zakłada już istnieje izolacji od strony ziemi lub stropu, następnie mamy warstwę wylewki z rurkami wodnymi i dopiero na tym kładziemy ostateczną warstwę, czyli podłogę. Czasami jednak ogrzewanie opiera się na innej metodzie, mianowicie jest to ogrzewanie elektryczne. Wtedy najpierw jest warstwa izolacyjna, później mamy warstwę grzewczą, a następnie musimy dać podkłady i w końcu same panele. Oczywiście to wszystko wcale nie jest taki proste, ponieważ wykorzystanie tutaj tradycyjnych gąbczastych podkładów nie jest dobrym rozwiązaniem. Choć nie służą one do izolacji cieplnej, to mają też spory opór cieplny, to znaczy nie przewodzą dobrze ciepła spod spodu na górę. To powoduje, że ogrzewanie podłogowe nie będzie dobrze grzało w naszych pomieszczeniach, ponieważ po prostu nie będzie w stanie dostarczyć odpowiednio dużej ilości ciepła do samej podłogi.

informacje

Jak rozwiązać powyższy problem? Otóż powinniśmy wykorzystać specjalny rodzaj podkładów pod panele, które są przeznaczone do ogrzewania podłogowego. Niezależnie od tego czy jest to ogrzewanie wodne czy elektryczne, podkład musi zapewniać podstawowy warunek - posiadać minimalny opór cieplny. Dzięki temu całe ciepło spod spodu błyskawicznie przedostanie się na górę, a właśnie o to nam tutaj chodzi. Zmniejszy się znacznie bezwładność cieplna, a podłoga będzie bardziej komfortowa dla naszych stóp. Warto wybrać tutaj coś takie, jak choćby podkład Multiprotect 1000, który nie tylko ma doskonałą przewodność cieplną, ale także eliminuje skrzypienie paneli i powoduje, że mogą one odpowiednio pracować pod naciskiem naszych stóp, a także pod naciskiem mebli, które mamy w pomieszczeniach. Zmniejsza się także ryzyko uszkodzeń, pojawienia spękań i tym podobnych, ponieważ ewentualne uderzenia są doskonale amortyzowane, a na tym właśnie powinno nam także zależeć.

Multiprotect arbition

Jak widać nie można wykorzystać dowolnego rodzaju podkładów w przypadku posiadania ogrzewania podłogowego wodnego lub elektrycznego. Należy użyć specjalnych podkładów pod panele, które mają duża przewodność termiczną i minimalny opór cieplny, by energia cieplna z ogrzewania mogła bez problemu przedostawać się na górę.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze!