Wyszukiwarka


Logowanie


Zarejestruj się

Utrata bliskiej osoby

  Utrata bliskiej osoby nie jest łatwym tematem. Zresztą słysząc o śmierci jakiejkolwiek osoby - czy łatwo nam się o tym myśli? Nawet, jeżeli nie była to znana nam osoba, to przecież nie można powiedzieć, że dobrze, iż pożegnała się z tym światem? Tak, są wyjątki w postaci morderców, pedofilów i innych osób, które nie zasługują na szacunek. Jednak o takich osobach na razie nikt nie będzie wspominał. Chodzi o śmierć osób bliskich, które były drogie naszemu sercu i rozstanie z nimi nie należy do najprzyjemniejszych odczuć.

pogrzeb

Poradnik pogrzebowy

  Poradniki pogrzebowe można bez problemu znaleźć w sieci, gdzie zawsze zamieszczone są informacje odnośnie tego jak powinno wyglądać przygotowanie do takiej ceremonii. Odnalezienie ich ułatwia wielu żałobnikom postępowanie w momencie, kiedy śmierć stanie się faktem i będzie trzeba pomyśleć nie tylko o ceremonii pogrzebowej ale także dopełnieniu najróżniejszych formalności. Rodzina zmarłego zostaje postawiona przed faktem dokonanym i musi wziąć na siebie odpowiedzialność dotyczącą zamknięcia wszystkich spraw zmarłego, jak chociażby dostarczenie odpowiednich dokumentów do zakładu pracy (jeżeli taka osoba była aktywna zawodowo). Nie będą to łatwe czynności, ponieważ w tym przejmującym smutku należy myśleć o takich szczegółach. Jeżeli jednak tego nie wykonamy, to będą się za nami te sprawy ciągły bardzo długo a tego chyba nie chce żaden żałobnik. W pierwszej kolejności będzie trzeba jednak zaplanować całą ceremonię pogrzebową w czym pomogą pracownicy domu pogrzebowego. Taki poradnik pogrzebowy można znaleźć na https://roch-abel.pl/ w odpowiedniej zakładce.

organizacja pogrzebu - dom pogrzebowy

Potrzebne dokumenty

  Warto wiedzieć, że w momencie przeprowadzenia rozmów z pracownikami zakładów pogrzebowych (niezależnie od tego, gdzie mieszkamy i z jaką firmą mamy do czynienia) będą nam potrzebne odpowiednie dokumenty. Zalicza się do nich kartę zgonu wydawaną przez lekarza rodzinnego lub przez lekarza z karetki, dowód osobisty zmarłej osoby, dowód osobisty wnioskodawcy, legitymacja wnioskodawcy w przypadku pobierania emerytury lub renty, legitymacja zmarłego emeryta/rencisty lub ostatni odcinek renty bądź emerytury, zaświadczenie z zakładu pracy dla Zmarłego w przypadku, gdy Zmarły był objęty ubezpieczeniem rentowym. Wzór takiego zaświadczenia zawsze wydawany jest w poszczególnych zakładach pogrzebowych.Na tym jednak nie zakończą się formalności, ponieważ rodzina zmarłego będzie musiała spotkać się jeszcze z pracownikami administracji cmentarnej oraz z księdzem w celu uzgodnienia wszystkich szczegółów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze!